XI edycja proekologicznej akcji „Odpad zdasz, drzewko masz” za nami.

16.09. po raz kolejny rozdaliśmy sadzonki drzew i krzewów tym uczestnikom naszej akcji, którzy na swoim koncie, w dedykowanej Recomatowi aplikacji EMKA Recomaty, zgromadzili przynajmniej 100 punktów.

Tysiące punktów, dziesiątki sadzonek

Choć z góry zakładaliśmy, że przyjdzie wiele osób, frekwencja przerosła nasze oczekiwania. Równie zaskakujące były wyniki punktowe uczestników naszej akcji. Rekordzista miał na swoim koncie 3727 punktów, co oznacza, że oddał do Recomatu dokładnie taką liczbę butelek! Co więcej, kolejna czwórka rekordzistów miała od 2000 do przeszło 2500 punktów. Tym samym rekordzista tej edycji naszej akcji wrócił do domu bogatszy o 37 sadzonek, a cała piątka odebrała w piątek aż 130 sadzonek!

Kolejna, wiosenna edycja akcji „Odpad zdasz, drzewko masz” odbędzie się 21.04.2023 r.

Odpad zdasz, drzewko masz” proekologiczna akcja tworzona przez firmę EMKA S.A. Do 2019 roku odbyło się 9 edycji tej akcji – nierzadko w formie wiosennej i jesiennej zbiórki odpadów – i z całą pewnością możemy stwierdzić, że ta jedna akcja, w dziewięciu edycjach, rozrosła się do niespodziewanej dla nas na początku skali. Dotychczasowe edycje organizowaliśmy lokalnie, teraz postanowiliśmy wyruszyć w Polskę – a konkretniej do Słupska. Celem akcji jest kształtowanie dobrych nawyków, związanych z segregowaniem i recyklingiem odpadów.

Garbage
Truck

City
Tycoon

Zapewniając najmłodszym edukację na miarę naszych czasów, przedstawiamy kolejny produkt w naszym portfolio, jakim jest gra mobilna Garbage Truck City Tycoon

Poprzez prawidłowe oczyszczanie świata i sortowanie odpadów zarobisz na nowe ciężarówki, ulepszenia oraz odkryjesz nowe plansze!

Zeskanuj kod QR lub kliknij i zacznij oczyszczać planetę!

Kilka słów

o akcji

Podczas wszystkich edycji naszej akcji zbieramy niepotrzebne lub zepsute małe elektrośmieci, przeterminowane leki oraz makulaturę i papier. Zebrane odpady zostają następnie przekazane do zakładów bezpiecznej utylizacji lub recyklingu, aby nie zanieczyszczać naszego środowiska lub trafić z powrotem do użytku. Takie działanie pozwala cieszyć się nam nie tylko z zasadzonych drzewek, ale także ze świadomego dbania o naszą planetę.


WWW_IKONA_V2_LEKI

przeterminowane leki

WWW_IKONA_V2_PAPIER

makulatura i papier

WWW_IKONA_V2_ELEKTROŚMIECI

małe elektrośmieci

poznajcie

recomat

W grudniu 2021 r. uruchomiliśmy RECOMAT. Urządzenie pozwala na całoroczne zbieranie punktów w zamian za plastikowe butelki i metalowe puszki.

Urządzenie jest obsługiwane przez naszą aplikację EMKA Recomaty, dostępną na Apple Store i Google Play.

trochę

liczb

W czasie minionych 9 edycji rozdaliśmy 27 000 roślin. Zakładając, że jedno drzewko, jedna sadzonka to około 3m2, zadrzewiliśmy obszar niemal 9 hektarów ziemi – to mniej więcej tyle, ile wynosi powierzchnia 12 pełnowymiarowych boisk piłkarskich.

W tym samym czasie zebraliśmy łącznie ponad 100 tysięcy ton posortowanych odpadów w postaci plastikowych butelek i puszek aluminiowych – to dwa razy tyle ile wynosiła wyporność brytyjskiego statku Titanic

100

Tyś. ton odpadów

27

Tyś. sadzonek

galeria

zdjęć

Słupskie szkoły i przedszkola.
Pierwsza edycja akcji w Słupsku.
XI jesienna edycja w Żyrardowie

NASZE

WSPARCIE

Nasze akcje to nie tylko ekologia. Za każdą akcją stoi szczytny, charytatywny cel, na który przeznaczamy środki uzyskane podczas zbiórki. Dzięki setkom, a nawet tysiącom osób, które oddały nam niepotrzebne odpady, bohaterowie naszych zbiórek mogą budzić się w lepszym świecie. Dotychczas pomagaliśmy zbierać fundusze na różnego rodzaju leczenia, rehabilitacje, wyposażenia świetlic oraz schronisk dla zwierząt.

Podczas edycji „Odpad zdasz, drzewko masz” w Słupsku wspieramy Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marynarza Polskiego w Damnicy. 

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej w Żyrardowie
Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba”
Dom Pomocy Społecznej im. Ks Jerzego Popiełuszki w Żyrardowie
Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Żyrardowie
Fundacja „Z miłości do dziecka”
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marynarza Polskiego w Damnicy

pisali

o nas

NFOŚiGW Honorowym Patronem

O swoim patronacie honorowym zawiadamia Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Lokalna prasa o 14 edycji akcji

1 kwietnia 2022r. mieszkańcy Żyrardowa po raz pierwszy mogli wymienić punkty zdobyte w recomacie ufundowanym przez firmę EMKA na drzewka!

13 PROEKOLOGICZNA KONFERENCJA

25 stycznia 2022r. wiceprezes firmy EMKA - Małgorzata Rdest podzieliła się doświadczeniami związanymi z nowym projektem - EMKA Recomaty.

Zachodnie Mazowsze info

Portal internetowy zachodniemazowsze.info wspiera naszą akcję i propaguje tym samym postawę ochrony środowiska.

uruchamiamy recomat w żyrardowie

Uroczyste uruchomienie RECOMAT'u! Zapraszamy do przeczytania artykułu i zapoznania się nową odsłoną akcji.

Partnerzy

akcji

EMKA S.A.
ZKB
ZPZ
FAMA ZYRARDOW
FAMA SLUPSK

zdjęcia

z wydarzeń

Słupskie szkoły i przedszkola.

Pierwsza edycja akcji w Słupsku.

XI jesienna edycja w Żyrardowie

napisz

do nas