XII, wiosenna edycja akcji „Odpad zdasz, drzewko masz” już 22 kwietnia!

Wszyscy ekobohaterowie, którzy nie zdążyli odebrać sadzonek w poprzednich edycjach akcji mogą spokojnie gromadzić punkty i już 22 kwietnia 2024 roku w godzinach 10:00 – 17:00 wymienić je na sadzonki drzew lub krzewów.

Jak zdobyć sadzonkę?

W ramach świętowania jubileuszu 30-lecia naszej działalności postanowiliśmy, że akcja “Odpad zdasz, drzewko masz” potrwa cały rok, dzięki postawionym w Żyrardowie automatom recyklingowym (Recyklomatom) przy Alei Partyzantów 8 oraz przy ul. Jaktorowskiej 15a.

W ramach trwającej obecnie edycji akcji „Odpad zdasz, drzewko masz”, nie ma zatem możliwości przyniesienia odpadów bezpośrednio do naszej firmy. Dopiero po zebraniu w aplikacji Recyklomaty 150 punktów za oddane puszki i butelki użytkownik kwalifikuje się do odbioru sadzonki.

Kiedy i gdzie będzie można odebrać sadzonkę?

Osoby, które mają już na koncie sumę punktów, pozwalającą na odbiór tej zielonej nagrody, będą mogły odebrać swoją sadzonkę już niebawem. Sadzonki będą bowiem gotowe do odbioru w naszej siedzibie przy ulicy Jaktorowskiej 15A w poniedziałek, 22.04. w godzinach od 10:00 do 17:00.

Liczymy, że z Waszą pomocą w tym roku zadrzewimy kolejne hektary naszej planety!

Garbage
Truck

City
Tycoon

Zapewniając najmłodszym edukację na miarę naszych czasów, przedstawiamy kolejny produkt w naszym portfolio, jakim jest gra mobilna Garbage Truck City Tycoon

Poprzez prawidłowe oczyszczanie świata i sortowanie odpadów zarobisz na nowe ciężarówki, ulepszenia oraz odkryjesz nowe plansze!

Zeskanuj kod QR lub kliknij i zacznij oczyszczać planetę!

Kilka słów

o akcji

Podczas wszystkich edycji naszej akcji zbieramy niepotrzebne lub zepsute małe elektrośmieci, przeterminowane leki oraz makulaturę i papier. Zebrane odpady zostają następnie przekazane do zakładów bezpiecznej utylizacji lub recyklingu, aby nie zanieczyszczać naszego środowiska lub trafić z powrotem do użytku. Takie działanie pozwala cieszyć się nam nie tylko z zasadzonych drzewek, ale także ze świadomego dbania o naszą planetę.

 

WWW_IKONA_V2_LEKI

przeterminowane leki

WWW_IKONA_V2_PAPIER

makulatura i papier

WWW_IKONA_V2_ELEKTROŚMIECI

małe elektrośmieci

poznajcie

recomat

W grudniu 2021 r. uruchomiliśmy RECOMAT. Urządzenie pozwala na całoroczne zbieranie punktów w zamian za plastikowe butelki i metalowe puszki.

Urządzenie jest obsługiwane przez naszą aplikację EMKA Recomaty, dostępną na Apple Store i Google Play.

trochę

liczb

W czasie minionych 11 edycji rozdaliśmy 30 000 roślin. Zakładając, że jedno drzewko, jedna sadzonka to około 3m2, zadrzewiliśmy obszar niemal 9 hektarów ziemi – to mniej więcej tyle, ile wynosi powierzchnia 12 pełnowymiarowych boisk piłkarskich.

W tym samym czasie zebraliśmy łącznie ponad 130 ton posortowanych odpadów w postaci plastikowych butelek i puszek aluminiowych –  to trzydziestokrotność wagi słonia indyjskiego.

130

Ton odpadów

30

Tyś. sadzonek

NASZE

WSPARCIE

Nasze akcje to nie tylko ekologia. Za każdą akcją stoi szczytny, charytatywny cel, na który przeznaczamy środki uzyskane podczas zbiórki. Dzięki setkom, a nawet tysiącom osób, które oddały nam niepotrzebne odpady, Ekobohaterowie naszych zbiórek mogą budzić się w lepszym świecie. Dotychczas pomagaliśmy zbierać fundusze na różnego rodzaju leczenia, rehabilitacje, wyposażenia świetlic oraz schronisk dla zwierząt.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej w Żyrardowie
Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba”
Dom Pomocy Społecznej im. Ks Jerzego Popiełuszki w Żyrardowie
Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Żyrardowie
Fundacja „Z miłości do dziecka”
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marynarza Polskiego w Damnicy

pisali

o nas

NFOŚiGW Honorowym Patronem

O swoim patronacie honorowym zawiadamia Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Lokalna prasa o 14 edycji akcji

1 kwietnia 2022r. mieszkańcy Żyrardowa po raz pierwszy mogli wymienić punkty zdobyte w recomacie ufundowanym przez firmę EMKA na drzewka!

13 PROEKOLOGICZNA KONFERENCJA

25 stycznia 2022r. wiceprezes firmy EMKA - Małgorzata Rdest podzieliła się doświadczeniami związanymi z nowym projektem - EMKA Recomaty.

Zachodnie Mazowsze info

Portal internetowy zachodniemazowsze.info wspiera naszą akcję i propaguje tym samym postawę ochrony środowiska.

uruchamiamy recomat w żyrardowie

Uroczyste uruchomienie RECOMAT'u! Zapraszamy do przeczytania artykułu i zapoznania się nową odsłoną akcji.

Partnerzy

akcji

EMKA S.A.
ZKB
ZPZ
FAMA ZYRARDOW
FAMA SLUPSK

napisz

do nas


    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych podanych w powyższym formularzu w związku z realizacją niniejszego zgłoszenia. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji tego zgłoszenia. Zostałem /am poinformowany /a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Emka S.A. z siedzibą w Żyrardowie, ul. Jaktorowska 15A