„Odpad zdasz, drzewko masz” proekologiczna akcja tworzona przez firmę EMKA S.A. od 2015 roku. Do 2019 roku odbyło się 9 edycji tej akcji – nierzadko w formie wiosennej i jesiennej zbiórki odpadów – i z całą pewnością możemy stwierdzić, że ta jedna akcja, w dziewięciu edycjach, rozrosła się do niewyobrażalnej dla nas w 2015 roku skali. Dotychczasowe edycje organizowaliśmy lokalnie, teraz postanowiliśmy wyruszyć w Polskę – a konkretniej do Słupska. Celem akcji jest kształtowanie dobrych nawyków, związanych z segregowaniem i recyklingiem odpadów..

Kilka słów

o akcji

Do 2019 roku odbyło się 9 edycji tej akcji – nierzadko w formie wiosennej i jesiennej zbiórki odpadów – i z całą pewnością możemy stwierdzić, że ta jedna akcja, w dziewięciu edycjach, rozrosła się do niewyobrażalnej dla nas w 2015 roku skali. Dotychczasowe edycje organizowaliśmy lokalnie, teraz postanowiliśmy wyruszyć w Polskę – a konkretniej do Słupska. Celem akcji jest kształtowanie dobrych nawyków, związanych z segregowaniem i recyklingiem odpadów.

WWW_IKONA_V2_LEKI

małe elektrośmieci

WWW_IKONA_V2_PAPIER

przeterminowane leki

WWW_IKONA_V2_ELEKTROŚMIECI

makulatura i papier

poznajcie

recomat

W grudniu 2021 r. uruchomiliśmy RECOMAT. Urządzenie pozwala na całoroczne zbieranie punktów w zamian za plastikowe butelki i metalowe puszki.

Urządzenie jest obsługiwane przez naszą aplikację EMKA Recomaty, dostępną na Apple Store i Google Play.

trochę

liczb

W czasie minionych 9 edycji rozdaliśmy 27 000 roślin. Zakładając, że jedno drzewko, jedna sadzonka to około 3m2, zadrzewiliśmy obszar niemal 9 hektarów ziemi – to mniej więcej tyle, ile wynosi powierzchnia 12 pełnowymiarowych boisk piłkarskich.

W tym samym czasie zebraliśmy łącznie ponad 100 tysięcy ton posortowanych odpadów w postaci plastikowych butelek i puszek aluminiowych – to dwa razy tyle ile wynosiła wyporność brytyjskiego statku Titanic

100

Tyś. ton odpadów

27

Tyś. sadzonek

galeria

zdjęć

Słupskie szkoły i przedszkola
Obejrzyj galerię
Pierwsza edycja akcji w Słupsku
Obejrzyj galerię

NASZE

WSPARCIE

Nasze akcje to nie tylko ekologia. Za każdą akcją stoi szczytny, charytatywny cel, na który przeznaczamy środki uzyskane podczas zbiórki. Dzięki setkom, a nawet tysiącom osób, które oddały nam niepotrzebne odpady, bohaterowie naszych zbiórek mogą budzić się w lepszym świecie. Dotychczas pomagaliśmy zbierać fundusze na różnego rodzaju leczenia, rehabilitacje, wyposażenia świetlic oraz schronisk dla zwierząt.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej w Żyrardowie
Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba”
Fundacja „Z miłości do dziecka”
Dom Pomocy Społecznej im. Ks Jerzego Popiełuszki w Żyrardowie
Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Żyrardowie

pisali

o nas

NFOŚiGW Honorowym Patronem

O swoim patronacie honorowym zawiadamia Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Lokalna prasa o 14 edycji akcji

1 kwietnia 2022r. mieszkańcy Żyrardowa po raz pierwszy mogli wymienić punkty zdobyte w recomacie ufundowanym przez firmę EMKA na drzewka!

13 PROEKOLOGICZNA KONFERENCJA

25 stycznia 2022r. wiceprezes firmy EMKA - Małgorzata Rdest podzieliła się doświadczeniami związanymi z nowym projektem - EMKA Recomaty.

Zachodnie Mazowsze info

Portal internetowy zachodniemazowsze.info wspiera naszą akcję i propaguje tym samym postawę ochrony środowiska.

uruchamiamy recomat w żyrardowie

Uroczyste uruchomienie RECOMAT'u! Zapraszamy do przeczytania artykułu i zapoznania się nową odsłoną akcji.

Partnerzy

akcji

EMKA S.A.
ZKB
ZPZ
FAMA ZYRARDOW
FAMA SLUPSK

zdjęcia

z wydarzeń

Słupskie szkoły i przedszkola.

Pierwsza edycja akcji w Słupsku.